ПрихожіУ прихожей ми не проводимо стільки часу, скільки в кухні або вітальні. Але від того, якими будуть останні п'ять хвилин перед виходом на роботу або перші п'ять - після повернення додому, може залежати настрій на весь день. Чи пройдуть вони в блаженнім разглядивании себе в сяючому дзеркалі у всіх ракурсах або, навпроти, у біганині в пошуках ключів і щіточки для черевиків? Це залежить тільки від вас. І від того, як ви зумієте організувати це невелике, але такий важливий простір.

Прожитковий мінімум або без чого не обійтися

Часто нас із головою накриває спокуса звільнити якнайбільше простори, обійтися мінімумом меблів і викинути максимум непотрібних речей. І от, нарешті, прихожая стає спартански пустельна. Межа мріянь? Але далі починається сувора реальність, а з нею й проблеми. Раптом виявляється, що, приходячи додому, треба кудись класти ключі, парасольку, сумку, рукавички, шапку, вішати пальто. Це як мінімум. Ще непогано б поставити куди-небудь телефон, приткнути черевики й тапочки, а якщо вдома водиться волохатий звір - ще й повідець із намордником. Резюме: перед тим як створювати божевільний дизайнерський проект прихожей у стилі "прилавок перебудованого магазина" добре подумайте й розпишіть, що вам, властиво, потрібно для зручного життя. Якщо в прихожей запанує хаос із безладно звалених "предметів побуту" те, мабуть, усякий художній задум виявиться похованим під купою мотлоху. А такого допускати не хочеться.

От зразковий список корисних дріб'язків і не зовсім дріб'язків для прихожей.

Консоль у прихожей, хоча б маленька, потрібна завжди. Відмінно, якщо її пристрій передбачає ще й поличку або ящик. Неодмінний атрибут - вішалка й/або платтяна шафа, причому варто передбачити й окремі гачки для сумок. Невелика ключниця, що кріпиться на стіну, модна зонтница й газетница можуть стати цікавими доповненнями до стилю вашої прихожей. Без галошници не обійтися - якщо, звичайно, ви не аматор стрибків у довжину через численні чоботи й туфлі. Можна поставити в прихожую пуфик, диванчик або табуретку (дивлячись, скільки є вільного місця), щоб зручніше було взуватися.

Обов'язковий компонент прихожей - дзеркало в повний ріст. Звичайно, можна обійтися й дзеркалом над консоллю, у яке видний тільки ваш світлий лик і комір шуби, але варто добре подумати: невже вам не потрібно побачити себе в повний ріст щораз перед виходом з будинку? Дуже зручні в цьому змісті дзеркальні двері шаф, але багато хто вважають, що це занадто побите рішення, і із прагнення до оригінальності відмовляються від нього. Але досвід показує, багато хто, хто споконвічно вирішив обійтися без великого дзеркала в прихожей, докуповували його потім. Так що дзеркало на весь зріст - це усвідомлена необхідність.

Що у вас під ногами?

До покриття підлоги в прихожей - свої вимоги. Адже таким знущанням не піддається підлога жодного іншого приміщення у квартирі: сліди брудних черевиків, калюжі, тверді підошви вуличного взуття.

Паркет і прихожая

- дві речі неспільні. Паркет вимагає особливого відходу й дбайливого відношення, а в прихожей при всьому бажанні неможливо постійно підтримувати стерильну чистоту, хіба що якщо ви будете змушувати кожного гостя ще на сходовій клітці надягати музейні тапочки. До того ж така підлога добре усмоктує рідина, а виходить, дуже швидко втратить первозданний вид.

Плитка - практичний варіант, вона стійка до зовнішніх впливів і легко миється. Але плитку багато хто недолюблюють, пояснюючи це тим, що вона слизька, холодна й взагалі "як у лікарні". Твердження щодо "як у лікарні" дуже й дуже спірно, тому що можна підібрати плитку самого різного виду, навіть саму авангардну й "антилікарняну". Проблема холоду також вирішується, досить установити підігрівши підлоги. Але в прихожей це навряд чи коштує витрачених засобів: однаково по підлозі цієї кімнати рідко ходять босоніж, а через чоботи підігрів не відчувається.

Ламинат.

Якщо як покриття для свого житла ви вибрали паркет і не хочете, щоб підлога в прихожей дисгармоніював з усією інший "територією життя" можна схитрувати й підібрати ламинат, що точно імітує малюнок вашого паркету. Тоді й загальний стиль не постраждає. Основний мінус ламината - він ставиться до "гучних" покриттям. Простіше говорячи, він стукає. Якщо вам траплялося прокрадатися у квартиру в пізніше час, намагаючись нікого не потривожити, то ви зрозумієте, у чому отут проблема.

Пробка

зі спеціальним покриттям - дуже міцн і вологостійка, витримає навіть "гриндерси" вашої дочки, з підошви кожного з яких стікає по склянці брудної води. Зовнішній вигляд коркової підлоги обов'язково сподобається цінителям домашнього комфорту.

І останнє. Не варто боятися того, що покриття підлоги в прихожей буде контрастувати з підлогою в житловій зоні. Це цікавий спосіб візуально розмежувати зони, особливо якщо ви не аматор ширм і зайвих стін.